19
mar
2019
0
Prawo budowlane

Prawo dla architektów

W kancelarii, którą prowadzę (www.gjplegal.pl), bardzo często obsługujemy architektów i biura projektowe. Mamy w niniejszym zakresie wieloletnie doświadczenia, a grupa zawodowa architektów jest jedną z naszych ulubionych :)

Chcielibyśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z obsługi prawnej branży architektonicznej. Chcielibyśmy również zebrać opinie naszych klientów lub specjalistów z branży dotyczące problemów, z jakimi spotykają się na co dzień, oraz problemów, w rozwiązaniu których możemy im pomóc. Chodzi tutaj w szczególności o bieżące zagadnienia i problemy z pogranicza prawa i biznesu – jesteśmy prawnikami biznesowymi i prawo traktujemy zawsze narzędziowo, tzn. nie w kategoriach „sztuka dla sztuki”, ale wyłącznie jako instrument bieżącej działalności biznesowej.

Rozpoczynamy zatem serię artykułów na tematy prawne dla branży architektonicznej. Poruszymy m.in. takie kwestie jak:

– formy prawne działalności architektów i zakres ich odpowiedzialności;

– umowy o prace projektowe;

– rodzaje odpowiedzialności architektów w umowie o prace projektowe;

– prawa autorskie dla architektów;

– ochrona know-how w biurze projektowym;

– zabezpieczanie roszczeń architektów – narzędzia umowne i procesowe;

– i wiele innych…

Gorąco zachęcamy do dyskusji, komentowania i wypowiadania swoich opinii. Zachęcamy również do zgłaszania nam realnych, praktycznych problemów branży architektonicznej i projektowej – dzięki temu lista tematów wymienionych powyżej znacznie się wydłuży

Skomentuj