Jakub Pietrasik, radca prawny

Jakub Pietrasik

radca prawny 

wykształcenie i praca

Jestem radcą prawnym, członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Ukończyłem z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Kurs Prawa Brytyjskiego i Europejskiego organizowany przez Uniwersytet w Cambridge.

Doświadczenie zdobywałem w polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych.

Obecnie współtworzę kancelarię Grykowski Januszczyk Pietrasik Spółka Partnerska Adwokata i Radców PrawnychPrzez lata prowadziłem również profesjonalną agencję menadżerską Olympia Sports Management.

Kancelaria prawna

Świadczę usługi prawne dla przedsiębiorców – w pełnym zakresie związanym z działalnością gospodarczą. Obsługuję zarówno klientów indywidualnych, jak i spółki kapitałowe, w tym spółki notowane na GPW. 

Reprezentuję klientów przed sądami powszechnymi oraz arbitrażowymi. Posiadam doświadczenie w sporach gospodarczych, w tym w sporach budowlanych związanych m.in. z wykonaniem infrastruktury stadionowej na Euro 2012. Obsługuje podmioty z branży budowlanej na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Reprezentuję spółki z branży nowych technologii, w tym spółki produkcyjne i start-upy. Zajmuję się prawem własności intelektualnej. Brałem również udział w transakcjach M&A, w tym realizowanych przez wiodące spółki działające na rynku reklamy.

Sport profesjonalny

Jestem specjalistą od prawa sportowego. Reprezentuję zawodników, kluby sportowe oraz podmioty gospodarcze prowadzące działalność na szeroko pojętym rynku usług i produktów sportowych.

Specjalizuję się w zagadnieniach sponsoringu sportowego. Doradzam podmiotom już funkcjonującym na rynku sponsoringu, jak też tym, którzy dopiero chcą zająć się sponsoringiem. Jestem łącznikiem pomiędzy światem biznesu i sportu.

Jestem autorem publikacji prawniczych poświęconych zagadnieniom prawa sportowego, w tym w szczególności dotyczących ochrony wizerunku sportowców, sponsoringu sportowego, prawnych uwarunkowań transferów zawodniczych.