Jakub Pietrasik, radca prawny

Jakub Pietrasik

radca prawny | menadżer sportowy

wykształcenie i praca

Jestem radcą prawnym, członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Ukończyłem z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Kurs Prawa Brytyjskiego i Europejskiego organizowany przez Uniwersytet w Cambridge.

Doświadczenie zdobywałem w polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych.

Obecnie prowadzę indywidualną działalność prawniczą oraz współtworzę kancelarię Grykowski i Januszczyk Spółka Partnerska Adwokata i Radcy prawnego. Jestem również właścicielem profesjonalnej agencji menadżerskiej Olympia Sports Management.

Kancelaria

Świadczę usługi prawne dla przedsiębiorców – w pełnym zakresie związanym z działalnością gospodarczą. Obsługuję zarówno klientów indywidualnych, jak i spółki kapitałowe, w tym spółki notowane na GPW. 

Reprezentuję klientów przed sądami powszechnymi oraz arbitrażowymi. Posiadam doświadczenie w sporach gospodarczych, w tym w sporach budowlanych związanych m.in. z wykonaniem infrastruktury stadionowej na Euro 2012. Obsługuje podmioty z branży budowlanej na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Reprezentuję spółki z branży nowych technologii, w tym spółki produkcyjne i start-upy. Zajmuję się prawem własności intelektualnej. Brałem również udział w transakcjach M&A, w tym realizowanych przez wiodące spółki działające na rynku reklamy.

Agencja menadżerska

Jestem specjalistą od prawa sportowego oraz aktywnym menadżerem siatkarskim. Reprezentuję zawodników, kluby sportowe oraz podmioty gospodarcze prowadzące działalność na szeroko pojętym rynku usług i produktów sportowych.

Specjalizuję się w zagadnieniach sponsoringu sportowego. Doradzam podmiotom już funkcjonującym na rynku sponsoringu, jak też tym, którzy dopiero chcą zająć się sponsoringiem. Jestem łącznikiem pomiędzy światem biznesu i sportu.

Jestem autorem publikacji prawniczych poświęconych zagadnieniom prawa sportowego, w tym w szczególności dotyczących ochrony wizerunku sportowców, sponsoringu sportowego, prawnych uwarunkowań transferów zawodniczych.